Przepisy, zdjęcia i inne teksty na blogu są mojego autorstwa. Jeżeli dodaję coś, co nie należy do mnie, wówczas podaję źródło. Jakiekolwiek kopiowanie zawartych na blogu treści bez mojej wiedzy i zgody jest złamaniem prawa (USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

wtorek, 21 sierpnia 2012

Gdy lato zbliża się do końca...

W naszych ogrodach mnóstwo pyszności- cukinie, dynie. W lasach zaś wysyp grzybów. Warto więc przygotować coś, co nam zasmakuje.


Cukiniaki




Składniki:

    1,5 szklanki mąki
    150 ml mleka
    4 dag drożdży
    5 dag margaryny
    1 łyżeczka octu
    1 jajko
    szczypta soli
    1 łyżeczka cukru
    1 cebula
    0,5 cukinii
    sól
    pieprz czarny mielony
    wegeta
    1 łyżka oleju


Sposób przygotowania:


Przygotowujemy farsz. Cebulę siekamy w półplasterki, cukinię kroimy w cienkie paski. Na patelni rozgrzewamy olej i podduszamy na nim cebulę, gdy będzie miękka, dodajemy cukinię i podduszamy razem, przyprawiamy do smaku solą, pieprzem i wegetą, a następnie odsączamy na sitku z nadmiaru oleju. Przygotowujemy rozczyn drożdżowy z drożdży, mleka i cukru, odstawiam do wyrośnięcia. Mąkę przesiewamy do miski. Dodajemy do niej sól, jajko, margarynę, ocet i wyrośnięte drożdże, wyrabiamy ciasto i odstawiamy do wyrośnięcia. Gdy ciasto wyrośnie formujemy z niego wałek, rozwałkowujemy go, układamy na nim farsz i sklejamy na kształt rulonu. Rulon kroimy na kawałki, każdy z nich układamy na blaszce, odstawiamy do wyrośnięcia i pieczemy w temperaturze 170 stopni przez 20 minut.


Sos z koźlarzy




Składniki:

    1 kg koźlarzy/ kozaków
    1 cebula
    2 marchewki
    ok. 400 ml wody
    pieprz czarny ziarnisty
    ziele angielskie
    liść laurowy
    sól
    pieprz czarny mielony
    3 łyżki śmietany
    2 łyżki posiekanego koperku
    2 łyżki oleju


Sposób przygotowania:

 Grzyby oczyszczamy i myjemy kilkakrotnie zmieniając wodę. Marchewkę ścieramy na tarce jarzynowej o grubych oczkach i gotujemy w wodzie z dodatkiem przypraw. Cebulę siekamy i podduszamy na oleju, gdy będzie miękka dodajemy do niej pokrojone grzyby i razem dusimy do miękkości. Zawartość patelni przekładamy do gotującej się marchewki i razem gotujemy około 40 minut. Pod koniec gotowania dodajemy do sosu śmietanę oraz do smaku sól i pieprz. Sos podajemy z posiekanym koperkiem.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz