Przepisy, zdjęcia i inne teksty na blogu są mojego autorstwa. Jeżeli dodaję coś, co nie należy do mnie, wówczas podaję źródło. Jakiekolwiek kopiowanie zawartych na blogu treści bez mojej wiedzy i zgody jest złamaniem prawa (USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

środa, 13 listopada 2013

Minielkerki...

Dzisiaj przedstawiam Wam bardzo prosty przepis na przygotowanie smaczności. Uwielbiam takie eklerki. A przygotowanie ich zajmuje naprawdę niewiele czasu.

Minieklerki

Składniki:

    16 dag margaryny
    2 szklanki wody
    2 szklanki mąki
    6 jaj
    300- 400 ml śmietany 30%
    cukier puder do smaku

Sposób przygotowania:


W garnku zagotowujemy wodę z margaryną. Następnie dodajemy mąkę i mieszamy szybko i energicznie do momentu, gdy masa będzie w miarę jednolita i będzie odchodziła od brzegów garnka. Odstawiamy do przestudzenia. Następnie masę miksujemy dodają po jednym jajku. Zamiast miksera możemy użyć łyżki. Przy pomocy szprycy wykładamy ciasto na blachę wyłożoną papierem do pieczenia. Pieczemy przez około 25 minut w temperaturze 200 stopni. Odstawiamy do przestudzenia. Zimną( bardzo dobrze schłodzoną) śmietanę miksujemy na sztywno dodając cukier puder do smaku. Eklerki przekrawamy na pół i przekładamy je bitą śmietaną. Przed podaniem posypujemy cukrem pudrem.

Smacznego :)
 

2 komentarze: