Przepisy, zdjęcia i inne teksty na blogu są mojego autorstwa. Jeżeli dodaję coś, co nie należy do mnie, wówczas podaję źródło. Jakiekolwiek kopiowanie zawartych na blogu treści bez mojej wiedzy i zgody jest złamaniem prawa (USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

wtorek, 21 stycznia 2014

Gofry z dżemem wiśniowym...

A dzisiaj coś na słodko. Coś na śniadanie, na kolację albo na deser. Najlepiej smakują z bitą śmietaną, świeżymi owocami i dżemem.
Gofry z dżemem wiśniowym

Składniki:

    1 słoik dżemu wiśniowego
    200 ml oleju rzepakowego
    300 g mąki pszennej
    2 łyżeczki proszku do pieczenia
    2 łyżeczki cukru waniliowego
    4 łyżki cukru
    3 jajka
    200 ml wody

Sposób przygotowania:


W miseczce łączymy ze sobą wszystkie składniki, oprócz dżemu. Przesiewamy mąkę z proszkiem do pieczenia, dodajemy cukier i cukier waniliowy, następnie jajka, wodę, olej. Wszystkie składniki mieszamy dokładnie. Możemy użyć miksera lub trzepaczki. Gofrownicę nagrzewamy. Porcje ciasta wykładamy na gofrownicę. U mnie było to około 6- 7 łyżek stołowych na porcję. Zamykamy, dociskamy na kilka sekund, a następnie pieczemy gofry przez kilka minut. Wszystko zależy od gofrownicy, jakiej używacie. W przypadku mojej pieczenie trwało około 8 minut. Tak przygotowane gofry smarujemy dżemem wiśniowym.

Smacznego :)


1 komentarz: